Magnetka »Hvozdnický expres«

Hvozdnický expres
  • Číslo: 961
  • Kategorie: Železnice
  • Kraj: Moravskoslezský
  • Okres: Opava

Hvozdnický expres

Železniční trať Opava východ – Svobodné Heřmanice – Horní Benešov byla otevřena 29. 6. 1892. Provoz zajišťovala Severní dráha císaře Ferdinanda. I přes snahu o prodloužení trati a napojení na trať Opava – Krnov – Bruntál – Valšov – Olomouc se tento záměr nikdy nepovedl dokončit. Okolo tratě bylo několik oblastí s důlní činností (Horní Benešov, Svobodné Heřmanice, Jakartovice), což mělo nakonec za následek 6. 4. 1970 zrušení tratě v úseku Svobodné Heřmanice – Horní Benešov z důvodu poklasu půdy před stanicí Horní Benešov z důvodu poddolování. Až do 11. 12. 2005 tak jezdily osobní vlaky do stanice Svobodné Heřmanice. Poté byly vlaky ukončeny v Jakartovicích, kam byl provoz rentabilní. Z osobních vlaků seřazených z motorových vozů 810 a přívěsných vozů 010 postupně zůstal v provozu jen motorový vůz, kde prodej jízdenek zajišťoval strojvedoucí.

Krajský úřad Moravskoslezského kraje od 7. 4. 2014 pro údajnou neefektivnost neobjednal u Českých drah provoz osobních vlaků a tak zde byl pravidelný provoz ukončen. Z důvodu velkého odporu občanů, odborníků a obcí okolo tratě, byl na trati 314 v létě 2014 zaveden alespoň letní víkendový turistický provoz 3 párů osobních vlaků do Jakartovic společností Railway capital. Protože osobní vlaky využilo hodně cestujících, dohodl se dopravce s Mikroregionem Hvozdnice, městem Opavou a Moravskoslezským krajem na provozu výletních vlaků i v létě 2015, tentokrát již prodlouženému až do Svobodných Heřmanic, doplněnému o jeden pár vlaků o pátečním večeru a s občasným doplněním o přípojný vůz 010, který využívali hlavně cyklisti. Zájem o výletní vlaky byl ještě větší, než v roce 2014, proto výletní vlaky společnosti Railway capital jezdí i v létě 2016.

Výletním vlakem se můžete svézt krásnou lesnatou krajinou, v okolí najdete několik rybníků, zatopených lomových jezer, naučných stezek, větrný mlýn, výběhů s koňmi, na kterých se můžete i svézt, můžete využít cyklostezku vedoucí okolo tratě, ale také navštívit restaurace v okolí.

Magnet lze zakoupit ve výletním vlaku Hvozdnický expres, nebo jej můžeme poslat poštou (poštovní jen objednávky přes www.p103h.webnode.cz).

www.railwaycapital.cz

www.p103h.webnode.cz

Sdílejte tuto magnetku

Prodejní místa

  • Vlak Hvozdnický expres
    magnetka je k dostání přímo ve vlaku
    Web prodejce

Další magnetky v okrese Opava

Další magnetky v okruhu km

 

Magnetka - Hvozdnický expres

Magnetka »Hvozdnický expres« na mapě

Zobrazit Hvozdnický expres na větší mapě

Byty Barrandov

Chcete se již "usadit"? Prohlédněte si nabídku bytů na Barrandově.

Kalhoty outdoor

Pořiďte si na vaše výpravy za magnetkami outdoorové kalhoty Kilpi.

Dovolená v Chorvatsku

Zajímají vás letoviska u moře? Levná možnost pro celou rodinu.

Cheb a okolí

Informace o památkách, přehled kultury, regionální katalog firem

Turistická razítka

Katalog turistických razítek nejen z ČR

tisknout stránku | nahoru

2008 – 2021 © Studio Black Queen | Výměna odkazů | Prohlášení o přístupnosti | Cheb a Chebsko | Tiskárna Cheb | Turistická razítka