Na místě, kde nyní stojí Jarošův válcový mlýn, stával tzv. mlýnek již v roce 1635. V minulosti na obou březích Bílého potoka bývalo 15 vodních mlýnů, z nichž se do současné doby dochoval Jarošův válcový mlýn jako jediný vodní mlýn s kompletním a funkčním mlýnským vybavením. Tento mlýn na levém břehu Bílého potoka ve Veverské Bítýšce nyní obilí již nemele a jako doklad starých časů už jen tiše stojí... Mlýn, který v roce 1938 postavili manželé pocházející ze starých mlynářských rodů Blanka (rozená Pippalová) a Maxmilián Jarošovi, byl se svým dřevěným mlýnským vybavením od světoznámé firmy Jos. Prokopa synové Pardubice prohlášen Ministerstvem kultury za kulturní památku ČR.
Jarošův mlýn byl jako Muzeum řemesla mlynářského zpřístupněn veřejnosti. Pan mlynář, v dřívějších dobách nazývaný pan otec, své práci vždy rozuměl a nejinak je tomu i teď, kdy provází návštěvníky po mlýně a o mlýně, strojích i o tom, jak se ve mlýně dříve žilo a pracovalo, rád vypráví. V Jarošově mlýně se v průběhu roku konají různé tematické výstavy, koncerty, akce pro dospělé i děti, třeba Vodnická pohádka...
Jarošův mlýn se nachází v kouzelném údolí Bílého potoka přímo na turistické i cyklistické trase vedoucí romantickými lesními zákoutími na vyhlášenou Šmelcovnu, kam chodíval vítat jaro i básník Petr Bezruč. U Veverské Bítýšky je Brněnská přehrada, po které je možné doplout lodí kolem hradu Veveří až do Brna.
Jarošův mlýn je otevřený pro veřejnost celoročně.
Moderní i klasická svatební oznámení.
Průkazové fotografie v Chebu na počkání
Katalog turistických razítek nejen z ČR
Informace o památkách, přehled kultury, regionální katalog firem
Tiskové služby pod jednou střechou.