V roce 1896 bylo založeno německé Městské muzeum v čele s tehdejším ředitelem gymnázia Josefem Hollubem - strýcem slavného cestovatele Emila Holuba. Sbírky této instituce byly původně shromažďovány v městské radnici, později v budově sirotčince v Husově ul. 678. V letech 1929 -1939 bylo muzeum v budově bývalého gymnázia na náměstí 5. května. Od roku 1940 se pak muzeum ocitá v současné budově na Husově ulici, kde je umístěno dodnes.
V národnostně smíšeném prostředí Žatce bylo, podobně jako na některých jiných místech tehdejších Sudet, založeno České menšinové muzeum (1925). Expozice tohoto muzea, v jehož čele stál učitel a vlastivědný pracovník Karel Alois Polánek, byly pro veřejnost otevřeny v roce 1927 v budově bývalé Obecné školy na dnešní Pražské ulici. Muzeum a Český muzejní spolek pro kraj Žatecký vydávaly vlastivědný časopis Krajem Lučanů (1928 - 1949). Ještě v době okupace byly sbírky obou muzeí zčásti sloučeny.
S poválečnou činností muzea je spojeno jméno žateckého učitele Františka Ladislava Kopeckého. Ten se zasloužil o znovuotevření v roce 1947. Až do roku 1960 fungovalo muzeum jako okresní, později jako Městské muzeum v Žatci. Jelikož vždy v minulosti přesahovala činnost muzea rámec katastru města, byl udělen v roce 1991 muzeu statut regionální instituce rámcově pro oblast středního Poohří (Žatecko, Podbořansko).
Moderní i klasická svatební oznámení.
Průkazové fotografie v Chebu na počkání
Katalog turistických razítek nejen z ČR
Informace o památkách, přehled kultury, regionální katalog firem
Tiskové služby pod jednou střechou.